Door deze website te gebruiken gaat u akkoord met het gebruik van cookies op de website.

Ereleden

Ereleden

Ereleden voetbalvereniging D.W.P.
Het erelidmaatschap van D.W.P. is bij het afscheid van Anne Knol als voorzitter in 2013 nieuw leven ingeblazen. Tot 6 september 2013 hadden we maar 4 ereleden (zie onder). Bestuur had besloten om Anne op grond van zijn verdiensten tijdens de Ledenvergadering aan te dragen tot erelid. Aanwezige leden kunnen dit tijdens de vergadering aannemen. Zo werd Anne in 2013 erelid maar achteraf kwam het bestuur tot de conclusie dat in die tussenjaren nog vele anderen het erelidmaatschap hadden verdiend. Besloten werd als voorwaarde te stellen dat men wel minimaal 15 jaar in het algemeen bestuur zitting moet hebben gehad. Zodoende werd tijdens de Ledenvergadering in 2014 nog een inhaalslag gemaakt zodat er toen in totaal 11 ereleden waren. Bestuur besloot achter later om deze voorwaarde los te laten omdat er ook vele vrijwilligers waren die zich voor DWP hadden ingezet zonder een bestuursfunctie.
1. Anne Brouwer (30-1-1911 / 22-2-1993)
Anne Brouwer was dokter/ huisarts in Rotsterhaule. Had geen functie of was spelers binnen de vereniging. Is het eerste erelid dat voor komt in de boeken van onze vereniging, benoemd tot erelid in de Ledenvergadering van 1951.
2. Wieger Ketellapper (11-3-1901 / 7-1-1978)
Wieger Ketellapper had ook geen functie of was spelers van D.W.P. Hij is eveneens benoemd tot erelid in de Ledenvergadering van 1951.
3. Uilke Gongrijp (23-2-1920 / 1-10-1991)
Uilke Gongrijp was het eerste bestuurslid dat op grond van zijn vele jaren (30) bestuurswerk, terecht, erelid werd van DWP. Hij was secretaris van 1950 - 1970 en daarna penningmeester van 1970 - 1987. Daarnaast nog jarenlang leider van het dameselftal van D.W.P. Benoemd tot erelid in de Ledenvergadering van 1987. Als penningmeester werd hij opgevolgd door Eelke Westra.
4. Rinkje Visser-de Vries (29-03-1925 / 27-5-1997
Rinkje volgde haar man Arend op die 6 jaar secretaris was. Rinkje was secretaris van 1974 - 1990 in totaal dus 16 jaar. Zij werd als erelid benoemd in de vergadering van 1991. Als secretaris destijds opgevolgd door Jan Knijpstra.
5. Anne Knol (7-1-1958)
Anne is begonnen als jeugdsecretaris (1997-1998) om daarna als jeugdvoorzitter de overstap te maken naar het algemeen bestuur (1998-2000). Zijn volgende stap was het onderdeel Technische zaken (2000-2006) om daarna van 2006-2013 voorzitter te zijn van onze vereniging. Daarnaast hield hij tijdens zijn voorzitterschap het onderdeel TZ. Daarnaast heeft Anne een niet nader aantal functies gehad van jeugdtrainer, jeugdleider, trainer/leider dames etc. Terecht werd de traditie in ere hersteld en is hij op 6 september 2013 benoemd tot erelid.
6. Eelke Westra (7-10-1948)
Eelke heeft diverse functies gehad. Hij was mede de grondlegger van een vast jeugdbestuur. In 1978 samen met Jan Sloothaak (secretaris) begonnen als jeugdvoorzitter (1978-1984) Daarna voorzitter in de periodes (1984-1985 / 1986-1988 / 1990-2006). Penningmeester (1987-1990) en algemeen lid van 1993-1995. In totaal 19 jaar bestuur. Benoemd op 5 september 2014 als erelid.
7. Jan Haven (14-08-1944)
Jan heeft twee periodes in het bestuur gezeten (1981-1993) en (1996-1998) als onderdeel Technische zaken. In totaal dus 15 jaar. Daarnaast is jan jarenlang trainer geweest. Benoemd op 5 september 2014 als erelid
8. Herman de Heij (8-2-1949)
Na jarenlang leider te zijn geweest van 2e en later 1e elftal maakte Herman de overstap naar een bestuurlijke functie. Van 1995 tot 2012 heeft hij in het bestuur gezeten met onderdeel Algemene Zaken (accommodatie, velden, materiaal). In totaal 17 jaar. Benoemd op 5 september 2014 als erelid
9. Jan de Vries (7-2-1945)
In 1990 nam Jan het penningmeesterschap over van Eelke. Als Rabobank directeur op het kantoor in Rotsterhaule was financieel inzicht nodig. Een logische stap. Jan is tot 2005 penningmeester geweest, in totaal 15 jaar. Benoemd op 5 september 2014 als erelid
10. Gerrit Aalbers (12-12-1946)
Gerrit heeft een drietal taken gehad binnen het bestuur. Van 1991 tot 1995 als algemeen lid met de portefeuille sponsoring, materiaal etc. Vanaf 1996 tot 1999 is Gerrit voorzitter geweest van onze vereniging welke hij om gezondheidsredenen moest opgeven. Vanaf 2005 tot 2014 ging Gerrit over de financiën als penningmeester. In totaal 17 jaar. Benoemd op 5 september 2014 als erelid
11. Jan Knijpstra (1-1-1957)
Jan is in 1987 begonnen als jeugdsecretaris van DWP om in 1990 als vervanger van Rinkje als secretaris toe te treden tot het hoofdbestuur. Het jeugdsecretariaat deed hij tot 1993. Het secretariaat tot 2005 en later nog een periode van 2008 tot 2013. Tussendoor was hij lid algemene coördinator van 2005-2008 en 2013-2014. De ledenadministratie deed hij daar bij van 1990-2014. In totaal 24 jaar. Benoemd op 5 september 2014 als erelid.
12. Geert de Jong (7-8-1953)
Verhaal komt er aan. Benoemd op 9 september 2016 als erelid.

13. Wietze Toering (11-4-1947)

Wietze maakte in 1977, op verzoek van trainer Gerrit Weide, de gevoelige overstap van Oudehaske naar DWP. Het was eerst even wennen want in Sint Jût ging het er toch wat ruiger aan toe. Vele jaren speler van het 1e elftal en daarnaast jarenlang trainer van diverse elftallen. In 1984 vier jaar jeugdsecretaris om daarna nog vier jaar jeugdvoorzitter te zijn. Wat hij daarna nog een keer deed van 2001-2006. Ook aan de jaren als speler van de 35+ beleefde hjij mooie herinneringen vertelde hij. Sinds begin 2000 daarnaast nog als clubscheidsrechter aan DWP verbonden. Al met al een dikke 40 jaar bij DWP in diverse functies verdient natuurlijk het ere lidmaatschap waar hij uitermate trotst op is. Benoemd op 7 september 2018 als erelid. 










Delen

voeg je eigen gadgets toe aan deze pagina!